मरिणको निति तथा कार्यक्रम ः “एक टोल एक सिंचाई संरचना निर्माणमा जोड दिईने

बुद्ध नेपाली
  • ख-
  • ख+

सिन्धुली, ८ असार । सिन्धुलीको मरिण गाउँपालिकाले शनिवार (आज) आर्थिक बर्ष २०८१/०८२ को निति तथा कार्यक्रम र बजेट ल्याएको छ ।

कृषि, पर्यटन, सामाजिक विकास, भौतिक विकास, शिक्षा, स्वास्थ्य लगाएतलाई प्राथमिकता दिदै गाउँपालिकाले निति तथा कार्यक्रम ल्याएको छ ।

गाउँपालिकाको दोस्रो गाउँसभाको पाँचौ अधिवेशन पहिलो बैठकमा निति तथा कार्यक्रम प्रस्तुत गर्दै गाउँपालिका अध्यक्ष विमर्श मुक्तान(प्रख्यात)ले “कृषि, पशुपालन र पूर्वाधारः मरिण गाउँपालिका विकासको आधार” भन्ने दीर्घकालीन सोच हासिल गर्न नीति तथा कार्यक्रम तय गरि कार्यान्वयन गरिने बताउनुभयो ।

आधुनिक कृषि प्रणालीको विकास गरि व्यावसायिक, उत्पादनमुखी कृषि तथा पशुपालनलाई प्रवर्द्धन गर्दै गाउँपालिकालाई खाद्यान्न, दुध र मासुमा आत्मनिर्भर बनाउन नवप्रवर्तनकारी एवं समुदायमा आधारित पशुपन्छी वृहत् साझेदारी कार्यक्रम सञ्चालन गरिने अध्यक्ष मुक्तानले उल्लेख गर्नुभयो ।

मरिणको किसानलाई प्रोत्साहन र स्थानीय उत्पादन एवं उत्पादित वस्तुलाई प्रवर्द्धन गर्न बाहिरी जिल्लाबाट आयात हुने तरकारी लगायतका कृषिजन्य उपजमा प्रतिबन्ध लगाई आयातलाई प्रतिस्थापन गर्ने नीति अवलम्बन गरी कार्यान्वयनमा ल्याईने अध्यक्ष मुक्तानले बताउनुभयो ।

वित्तीय पहुँचवाट टाढा रहेका किसानहरुको लागि सरोकारवाला वैंक तथा वित्तीय संस्था सँग समन्वय गरी विना धितो विना झन्झट रु. २ लाख सम्म सहुलियतपूर्ण कर्जा उपलब्ध गराउन पहल गरिने निति तथा कार्यक्रममा उल्लेख छ ।

कृषि सिंचाइमा आम किसानहरुको पहुँच स्थापित गर्न “एक टोल एक सिंचाई संरचना निर्माणमा जोड दिईने अध्यक्ष मुक्तानले बताउनुभयो ।

कुनै सल्लाह, सुझाव वा प्रतिकृयाको लागि nepalibuddha09@gmail.com मा इमेल पठाउन सक्नुहुन्छ ।
प्रतिक्रिया दिनुहोस्

छुटाउनुभयो कि ?